KALICI MAKYAJ

Kalıcı Makyaj Nedir?

Kalıcı Makyaj, cildinizin rengini implante etme sanatı ve bilimidir. Kalıcı makyaj diğer adıyla “mikro-pigment uygulaması” steril ve tek kullanımlık bir iğne yardımıyla doğal ve mineral içerikli boyaların derinin altına yerleştirilmesi işlemidir. İşlem tamamlandıktan sonra epidermis hücreleri ölür ve yenilenir. Kullanılan pigmentler, bitkisel kaynaklı ve organik boyalar olup; yan etki beklenmemektedir. Yüz ve vücut kullanımı için tasarlanmış olup, katkı ve koku maddesi içermez.


Kalıcı Makyaj Uygulama Yapılan Bölgeler?


Kaş Kontür

Kalıcı kaş uygulaması diğer ismiyle Kaş kontürü, kozmetik olarak kaş bölgesini yeniden şekillendirmek ya da o bölgeyi doldurmak için kullanılır. Seyrek kaşların araları doldurulur. Yapılacak uygulama ile bozuk kaş şekli düzeltilebilir, düşük kaşlar kaldırılabilir, tıbbı nedenler ile dökülmüş kaşların yerine yeni kaş tasarlanabilir veya seyrek kaşların araları doldurulabilir.


Kalıcı Dudak Makyajı

Kalıcı Dudak Makyajı (Dudak kontürü) uygulaması ile hiçbir cerrahi operasyon veya dolgu olmadan, küçük ve ince dudaklar daha büyük ve dolgun yapılabilir. Büyük ve dolgun dudaklar ise daha küçük ve ince gösterilebilir. Renksiz ve solgun dudaklar renkelendirilerek daha canlı bir görünüm kazanması sağlanır. Dudakta renk boşlukları ve yara izi varsa kamufle ederek dudakların normal görüntüsüne gelmesine yardımcı olur. Kalıcı Dudak Makyajı, dudak kalemi, ruj ya da dudak parlatıcısının günlük kullanımından doğan zaman kaybını azaltır.


Kalıcı Eyeliner

Kalıcı Makyaj Eyeliner uygulaması; büyük gözleri daha küçük, bitişik gözleri daha ayrık göstermek, küçük gözleri daha büyük göstermeye yardımcı olur. Kirpiği cansız olan kadınlarda veya küçük gözlere sahip olan kişilerde yapılacak eyeliner kalıcı makyaj uygulamasıyla daha parlak ve daha anlamlı bakışlar kazanmak mümkün olur.


Kimler yaptırabilir?

Her zaman daha güzel ve daha bakımlı görünmek istiyorsanız, her gün makyaj yapmak zorundaysanız ya da alerjiniz yüzünden makyaj malzemesi kullanamıyorsanız; kaşlarınız seyrekse, dökülüyorsa, şekil bozukluğu, dikiş, yara izi ya da kalıcı lekeniz varsa; dudaklarınız ince ya da dudak çevreniz belirgin değilse; kaşlarınızın şeklini beğenmiyorsanız ya da göz çizginizi yukarı kaldırmak istiyorsanız kalıcı makyajı yaptırabilirsiniz.


Kalıcı Makyaj Kimlere Tavsiye Edilir?

· Kozmetik ürünlerine karşı alerjisi olanlar

· Göz bozukluğu olanlar

· Seyrek, çok açık renk ya da yarım kaşları olanlar

· Zamanı kısıtlı çalışan kadınlar

· Lens kullanan kadınlar

· Artrit hastalığı veya titreyen elleri olanlar

· Kemo-terapi gibi tedavilerden sorunları olanlar

· Yüzlerinde bulunan asimetrik hatlardan kurtulmak isteyenler


SON TREND “KIL TEKNİĞİ” NEDİR?

Kıl tekniği ile ana kaş rengi kopyalanarak boşluk ve seyrek olan kısımlar yoğunlaştırılır. Böylece kaşların muntazam görünmesi sağlanır. Düşük olan kaşların uç kısmı kıl tekniği uygulaması ile kaldırılabilir. Eksik olan tüm kaş, kıl tekniği ile doğal görünümde yapılandırılabilir.


Uygulama Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Uygulamadan 1 gün önce kahve, alkol alımı yapılmamalıdır. Ayrıca uygulamadan 1 gün önce ve uygulama günü kanı sulandırabilecek ağrı kesici, örneğin aspirin alınmamalıdır. Uygulama gününden 1–2 gün önce solaryuma girilmemelidir. Dudak bölgesine uygulamada, uygulatan kişinin herpes (uçuk) öyküsü var ise (doktora danışarak) uygulama gününden önce uçuk önleyici ilaç alması önemlidir?


Kimlerde Uygulama Yapılmaz?

· Pigment alerjisi olan kişilere,

· Keloidlerin (yürüyen yara) üzerine,

· Kılcal Damar Çatlamaları üzerine,

· Cilt Lezyonları (egzama, siğil, mantar) üzerine uygulama yapılamaz.